پیچیده ترین و سخت ترین عملیات های جبهه های جنگ را به دوش لشکر 17 علی بن ابیطالب (ع) میگزارند.لشکری که نمیشود و نمیتوانیم  در قاموس آن معنایی ندارد

لشکری خط شکن به فرماندهی شهید مهدی زین الدین ،تاریخ جنگ به یاد ندارد که این لشکر به فرماندهی مهدی به خطی از خطوط دشمن بعثی زده باشد و آن خط شکسته نشده باشد، عراقی ها مهدی را علاوه بر خط شکنی با یک صفت دیگر هم می شناختند. آنها مهدی را بعنوان سرداری می شناختند که نتوانسته بودند با تمام امکانات نظامی و انسانی اشان او را از جزیره مجنون بیرون کنند.

مهدی زین الدین، متولد 18 مهر سال 1338 در خیابان ری شهر تهران کسی است که در دوران نوجوانی اش از محضر حضرت آیت الله مدنی کسب فیض می کند و راه و رسم مبارزه را می آموزد. پدر مهدی از مبارزان سیاسی مذهبی زمان پهلوی است که او را به یکی از شهرهای کردستان تبعید کرده اند، در این اوضاع بد خانوادگی و نبود پدر مهدی در کنکور سراسری شرکت می کند و رتبه چهارم رشته پزشکی دانشگاه شیراز را از آن خود می کند. مهدی از رفتن به دانشگاه انصراف می دهد و دلیل این انصراف را این گونه بیان می کند:"مغازه پدرم سنگر است و رژیم پهلوی می خواهد با تبعید پدرم سنگر محکم او خالی بماند ولی من نمی گذارم این سنگر مبارزه خالی بماند.

اواخر عمر رژیم پهلوی است و مهدی کم کم مغازه پدر را می بندد و به صف مبارزان خیابانی می پیوندد. در همین زمان شعله های تحصیل نیز هنوز در او زبانه می کشد. دعوت نامه ای از یکی از دانشگاه های فرانسه برای مهدی ارسال می شود و مهدی تصمیم به ادامه تحصیل در فرانسه می گیرد از این رو با یکی از دوستانش که به تازگی از فرانسه بازگشته مشورت می کند.

دوست مهدی به او می گوید که در پاریس خدمت حضرت روح الله رفته و از امام کسب تکلیف کرده است. امام نیز در جواب به او گفته است: " به ایران بازگردید که ایران به جوانانی چون شما نیاز دارد" همین سخن حضرت روح الله برای کسی همچون مهدی که ولایت پذیری را بر هرچیز و هرکس  مقدم می داند کافی است تا تصمیم خود را بگیرد.

مهدی به همراه برادرش مجید برای انجام ماموریتی راهی سردشت می شود که در طول مسیر با گروه های ضد انقلاب درگیر می شود و همراه با برادرش به فیض شهادت می رسد و روح بزرگش به سوی آستان احدیت بال می گشاید.

در وصف شهید مهدی زین الدین همین بس که رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای که آن روزها در ردای ریاست جمهوری به این مرز و بوم و اسلام خدمت می کرد در باب شهادت این شهید این گونه مینویسد:

شهید مهدی زین الدین که بحق از ستارگان درخشان بود، با فقدان خود ما را داغدار کرد.برچسب ها :
شهید زین الدین ,  دفاع مقدس ,  8 سال جنگ ,  ستارگان درخشان ,  حضرت امام ,  ملیات های جبهه های جنگ ,  لشکر 17 علی بن ابیطالب (ع) ,  جزیره مجنون ,  حضرت آیت الله مدنی ,  رتبه چهارم رشته پزشکی دانشگاه شیراز ,  گروه های ضد انقلاب ,