شهید عبدالحسین برونسی، فرمانده ساده و دوست داشتنی تیپ جواد الائمه (ع) کسی که سواد حوزوی و دانشگاهی نداشت اما ایمان داشت، صداقت داشت، پاکی داشت، و به تعبیر استاد رحیم پور ازغدی اگر چه در برونسی تحصیلات نبود اما حکمت بود. برونسی همان که به ظاهر کارگر و اوستا بنای ساده ساختمان بود اما در باطن معمار قلب ها و دل ها بود، همان کسی که امام خامنه ای او را اوستا عبدالحسین خطاب کرد، برونسی، همانی که آنقدر رژیم بعثی را در میدان های جنگ آزرد که صدام ملعون برای سرش جایزه گزاشت، برونسی همان کسی که در بین عراقی ها معروف بود به بروسلی، همان کسی که رادیو عراق شایعه شهادتش را پخش کرد تا شاید نیروهایش در میدان جنگ روحیه بگیرند.
عبدالحسین،کسی که چندید بار در عالم مکاشفه با صدیقه کبری (سلام الله علیها) دیدار کرد،کسی که به واسطه مکاشفه اش با حضرت زهرا (سلام الله علیها) نیروهایش را از وسط میدان مین بسلامت عبور داد و به خط دشمن رساند و شکست یک عملیات را به پیروزی قطعی بدل کرد.
عبدالحسین همان که در وصیت نامه اش توصیه ای زیبا می کند:"همیشه آیات قران را زمزمه کنید تا شیطان به شما رسوخ نکند"
عبدالحسین ،کسی که به معنای واقع کلمه عبد حسین(ع) و مادرش شده بود تا جایی که زمان و محل شهادتش را خود فاطمه زهرا (س) به او بشارت داده بود.برونسی ای که قبل از عملیات بدر می گفت:"اگه تو این عملیات شهید نشم به مسلمونی خودم شک می کنم" وبالخره در تاریخ 23/12/1363 به کمال خود رسید و راهی آسمان شد.


معرفی کتاب : هرکس می خواد این شهید بزرگوار رو بیشتر بشناسه حتما کتاب "خاک های نرم کوشک" به قلم سعید عاکف و از انتشارات ملک اعظم رو بخونه. این کتاب بدون استفاده از تبلیغات صدا و سیما موفق شده عنوان پرفروش ترین کتاب دفاع مقدس را از آن خودش بکنه کتابی که مقام معظم رهبری گفتند:من این کتاب را خوانده ام و توصیه می کنم و واقعا دوست می دارم شماها بخوانید.
برچسب ها :
خاک های نرم کوشک ,  شهید ,  برونسی ,  عبد الحسین ,  اوستا عبدالحسین برونسی ,  بروسلی ,  جنگ ,  دفاع مقدس ,  تیپ جواد الائمه ,  فرمانده ,  انتشارات ملک اعظم ,  پرفروش ترین کتاب دفاع مقدس ,  مقام معظم رهبری ,  عبد حسین(ع) و مادرش ,