حماسه نه دی
<<متنی نوشتم در مورد  این پست که میتوانید در ادامه مطلب بخوانید>>

درد دل: شهید آوینی میگفت صحرای بلا به وسعت همه تاریخ است، خدایا، مرا در این صحرای بلا در خمیه حسین(ع) غلام بگردان، مانند همان غلامی که فریاد زد "امیری حسین و نعم الامیر..."رمز فایل  :  www.arzeshi.mihanblog.com
 
<در صورت خراب بودن احتمالی لینک دانلود خبر دهید تا اصلاح شود>
حادثه بی حرمتی به امام حسین (علیه السلام) در عاشورای 88، گذشته از غم و اندوهی که به خاطر جسارت به ساحت مقدس آن امام همام و عزاداران حسینی در آن بود، شیرینی بصیرت مردم هم در آن دیده میشد، آنجایی که مردمان این مرز و بوم از زن و مرد، پیر و جوان همه و همه به جای آنکه با کوفی صفتان همراه شوند و دست به قبضه سلاح و سنگ ببرند و خیمه های عزای حسین (علیه السلام) را به آتش بکشند با بصیرت خود به دفاع از حریم امام مظلومشان برخواستند و روز نه دی را در تاریخ این مملکت به روزی خاص بدل ساختند، نه دی به زیبایی حرف شهید سید مرتضی آوینی را برایمان ترجمه کرد که می گفت: "مپندار که تنها عاشوراییان را بدان بلا آزموده اند و لاغیر... صحرای بلا به وسعت همه تاریخ است و کار با یالیتنا کنا معک ختم نمی شود!" دیدیم نه دی و آزمون دوباره ولایت پذیری را، مگر گناه کوفیان غیر از این بود که در تشخیص ولی و امام خود اشتباه کردند؟ مگر گناه کوفیان غیر از این بود که در مقابل امام و ولی زمان خویش قد علم کردند و ندای نافرمانی سر دادند؟ مگر حرکت حرمت شکنان عاشورای 88 چیزی جز ایستادن در مقابل فرهنگ عاشورا و فرهنگ حسینی بود؟ مگر حرکت هتاکان به عاشورا  چیزی جز ایستادن در مقابل ولی فقیه بود؟ آنجایی که با بی شرمی تمام شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه را سر دادند و مگر اصل ولایت فقیه در زمان ما مصداق دیگری جز وجود نازنین امام زمان (ارواحنا له الفداء) دارد؟
گناه مردمان کوفه گناه بزرگی بود اما گناه بزرگتر را ابن زیادها و پسر مرجانه ها و سلیمان ابن صُرَدها و عمر سعدها و دیگر خواص مردود آن زمان داشتند. کسانی همچون شمر که در جنگ صفین همراه با علی (علیه السلام) تا مرز شهادت در رکاب ولی زمانشان پیش می روند و چند صباحی بعد در کربلا می شوند قاتل ولی زمانشان. در تلخی حادثه بی حرمتی به سید و سالار شهیدان همه آنهایی که کینه علی (علیه السلام) را در طول تاریخ به سینه داشتند آمده بودند، سلطنت طلب ها، کمونیست ها و توده ای ها ، منافقین و دنیای استکبار و ... همه آمده بودند و همه آنها نیز گناه کار بودند اما گناه کارتر از آنان خواصی بودند که در مقابل این عمل زشت یا سکوت کردند و یا بدتر از سکوت به حمایت از حرمت شکنان پرداختند. همان کسانی که خود هرچه داشتند از ولایت و نام حسین(علیه السلام) داشتند، همان کسانی که نمک خوردند و نمکدان را شکستند.
نه دی مردم این مرز و بوم اثبات کردند آنجایی که پای حمایت از امام و ولی باشد دیگر جناح های سیاسی و سیاسیون را نمیشناسند، آنجایی که پای حفظ دین در میان باشد، کدورت ها را کنار خواهند گذاشت و همانند سپاهی شکست ناپذیر دست در دست یکدیگر مقابل انحراف و بدعت در دین را خواهند گرفت. نه دی اثبات حقانیت راه حسین (علیه السلام) بود تا جهانیان بدانند نوری را که خداوند روشن نموده است هرگز نخواهند توانست خاموش کنند.برچسب ها :
حماسه نه دی ,  پوستر نه دی ,  روز نه دی ,  9 day ,  روز عاشورا ,  نه دی ,  روز پیمان با ولایت , 

موضوع :
سیاسی ,  اجتماعی ,