چند وقتی بود بخاطر مشغله زیاد و کمبود وقت از نعمت کتاب و کتاب خوانی محروم شده بودم تا اینکه کتاب خانواده به دستم رسید. کتابی که پیشنهاد میکنم هیچ کدومتون از دست ندید. کتابی که تماما از بیانات حضرت آقا می باشد اما به سبکی جدید و زیبا که مطمئن هستم برای همه شما تازگی خواهد داشت.
من شخصا این کتاب را به زوج های جوان و دوستانی که در شرف متاهل شدن هستند بصورت ویژه توصیه میکنم. همچنین این کتاب به دوستانی که در زمینه زنان و همچنین سبک زندگی فعالیت می کنند خیلی کمک کننده است.
در پشت جلد این کتاب نوشته شده است که:
خانواده، یک کلمه طیّیه است.کلمه طیّبه هم خاصیتش این است که وقتی یک جایی به وجود آمد، مرتب از خود برکت و نیکی می تراود و به پیرامون خودش نفوذ می دهد. کلمه طیّبه همان چیزهایی است که خدای متعال آن را با همان اساس صحیح به بشر اهدا کرده(79/12/15)
قسمتی از متن این کتاب را من در ادامه مطلب مینویسم که بخونید.
برای توضیحات کامل تر و  خرید اینترنتی اینجا کلیک کنید.

توضیحات:
  • توصیه می کنم به همه دوستانم که خواندن این کتاب را از دست ندهید و با باز نشر آن در سایت ها و وبلاگ هایتان به سایر دوستان نیز معرفی کنید.
  • توصیه بعدیم هم این است که اگر برایتان مقدور است کتاب را بصورت شخصی خریداری کنید که بتوانید جاهای مهمش را های لایت کنید و در گوشه کتاب حاشیه نگاری کنید.
  • خانواده کتابی است 128 صفحه ای که توسط مرکز صهبا گردآوری و تنظیم شده است و چاپ اول و دوم آن در تیر ماه همین امسال بوده است.
  • قیمت روی جلد این کتاب 3800 تومان است.
  • این کتاب به سبک ساخت یک جلسه مُوطوَّل مَطوی در محضر مقام معظم رهبری ساخته شده است
  • سبک نوشته کتاب سبکی زیبا و جذاب است که برایتان تازگی خواهد داشت.
درد دل: کاش صحبت های این پدر دلسوز [مقام معظم رهبری] را بهتر و بیشتر میفهمیدیم / مخصوصا ما بچه حزب اللهی ها...


ازدواج یک نعمت بزرگ الهی است و از آنجا که هر نعمتی شکری دارد شکر این نعمت هم این است که پیوند ازدواج را مستحکم نگه دارید و نگذارید عوارض، دلخوری ها، ایرادگیری های بیخود، بگو مگو های زائد و خرج تراشی های مضّر، این پیوند و این کانونِ خانواده هایی را که با صیغه عقد ما تشکیل می شود، متزلزل کند.(82/3/19)با این کلمات عقدی که میخوانیم - که یک امر اعتباری است - یک عُلقه اعتباری بین شما به وجود می آید؛ باید همه همت دخنر و پسر این باشد که این را حفظ کنند.(70/4/20).

مقصود همه هم این است که این مرحله، که عمده ترین مرحله زندگی انسان است، با خوشی، سعادت و سلامت طرفین برگزار شود. باید خود شما کمک کنید که اینطور انجام شود. بنابراین هرچیزی که پایه های خانواده را سست کند، باید از نظر شما ممنوع شمرده شود. بعضی گِله کردن های بیخودی، توقعات زیادی و تقیدات بی جا، باعث می شود که فضای صفا و صمیمیت خانواده خراب شود. این صفا و صمیمیت، با پول و دستور و این چیزها به وجود نمی آید.(81/6/28) مبادا با گله ها، با دلخوری ها، با افزون طلبی و پر توقعی ها، با بی محبتی ها، و گاهی با دخالت های دیگران و  از این قبیل، این کانون سست بشود. آن چیزی که مهم است، این است، هم پسر، هم دختر سعی کنند این علقه زوجیت را حفظ کنند.(70/4/20)


برچسب ها :
خانواده ,  سخنرانی های مفام معظم رهبری ,  یک جلسه مُوطوَّل مَطوی در محضر مقام معظم رهبری ,  پیشنهاد ارزشی... ,  khamenei , 

موضوع :
مذهبی ,  اجتماعی ,