امـام خـامـنـه ای:

ما باید خود را به سرچشمه ی اسلام برسانیم تا زندگی به تمامی شیرین شود . قرآن کریم می فرماید: «الذین ان مکناهم فی الارض اقاموا الصلوة و اتوا الزکوة و امروا بالمعروف و نهوا عن المنکر. 

من می خواهم این واجب فراموش شده ی اسلام را به یاد شما و ملت ایران بیاورم: امر به معروف و نهی از منکر. همه ی آحاد مردم باید وظیفه ی امر کردن به کار خوب و نهی کردن از کار بد را برای خود قایل باشند. این، تضمین کننده ی حیات طیبه در نظام اسلامی خواهد بود. عمل کنیم تا آثارش را ببینیم. امر به معروف، یک مرحله ی گفتن و یک مرحله ی عمل دارد. مرحله ی عمل، یعنی اقدام با دست و با زور. این مرحله، امروز به عهده ی حکومت است و باید با اجازه ی حکومت انجام بگیرد ولاغیر. اما گفتن با زبان، بر همه واجب است و همه باید آن را بدون ملاحظه انجام بدهند .


درد دل: شهید خلیلی، رگ غیرتت تشنه بود برای حماسه آفرینی. شهادتت مبارک.


توضیحات:

·     امام خمینی(ره) فرمودند:پنجاه سال عبادت کردید خدا قبول کند یک بارهم این وصیت شهدا را بخوانید و در آن تفکرکنید.

·     نامه شهید خلیلی به رهبر انقلاب چند روز قبل از شهادتش را از اینجا بخوانید. الحق و الانصاف باید ولایت پذیری را از این شهید یاد گرفت.

·     امروز وظیفه من و امثال منی که ادعاها داریم ادامه راه شهداست، راه امر به معروف خون میخواهد کسانی که مثل من ترس از مرگ دارند به درد این جهاد نمیخورند.

·     چند وقتی است قلم به نقد سیاسی نبردم و طرح سیاسی نزدم ولی این حسن کلید ساز و کابینه اش کم کم دارن حوصله ام را سر میبرند، منتظر نوشته ها و پوسترهای سیاسی باشید البته شاید.

 
برچسب ها :
پوستر واجب فراموش شده ,  واجب فراموش شده ,  شهید خلیلی ,  امر به معروف و نهی از منکر ,  سخن رهبری در مورد امر به معروف ,  پوستر امر به معروف ,  شهید امر به معروف , 

موضوع :
سیاسی ,  اجتماعی ,